Wytrzymałe filtry do użytku przemysłowego i uniwersalnego

Wytrzymałe filtry do użytku przemysłowego i uniwersalnego

Jeśli potrzebujesz filtrów hepa h14, skieruj się tu

Powiedzmy sobie szczerze: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym względem Polska jest na jednym z ostatnich miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Regularnie słychać kolejne raporty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też nadal poszukiwane są wydajne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, szczególnie w miejscach, w których utrzymanie czystości powietrza jest wyjątkowo istotne (np. w obiektach służby zdrowia).

Filtry mini-pleat mini-pleat – do biur i domu

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i wykorzystywane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w urzędach, biurowcach lub budynkach mieszkalnych bardzo dobrze sprawdzą się filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy poradzą sobie z wyłapywaniem pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich problemem też większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, zarodniki grzybów lub włókna. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale też na jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali wyróżniającą się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia i złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtrujący ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że produkty te posiadają znaczną żywotność. Filtry minipleat dostępne są w wielu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – efektywna praca w ciężkich warunkach

Do zastosowań przemysłowych wymagane są z kolei filtry o znacznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a solidna rama, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wahania temperatury i wilgoć, co pozwala na wydajną pracę w wymagającym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego typu wykorzystywane są tam, gdzie należy zachować wyśrubowane normy sterylności powietrza, m.in. w zakładach produkujących żywność.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Nasz adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46