Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychów

Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychów

Część śmieci nie powinna znaleźć się w zwyczajnym koszu na odpady komunalne. Powody tych regulacji są rozmaite – niekiedy odpady są zwyczajnie zbyt duże, czasem jest to sprzeczne z wprowadzonymi w naszym kraju aktami prawnymi. Jak poradzić sobie z tymi problematycznymi śmieciami? Możemy zawieźć je do najbliższego PSZOK-u, to znaczy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach powinien pracować co najmniej jeden PSZOK, jakkolwiek w dużych miastach możemy czasem wybrać jeden z kilku punktów. Niestety to rozwiązanie przydatne jest tylko dla osób, które dysponują sporą ilością niezagospodarowanego czasu oraz własnym samochodem. Pozostali odpowiedzialnie uczynią, wybierając wynajem kontenera na odpady.

Renowacje oraz sprzątanie strychów – kiedy zamówić kontener?

W toku wszelkiego rodzaju robót generowane są niestandardowe odpady. Przeważnie są to przebudowa domu oraz – idzie głównie o pokaźne wolumeny gruzu, jak również opakowań po materiałach budowlanych. Wypożyczenie kontenera okaże się też idealnym rozwiązaniem, jeżeli planujemy opróżnianie strychu – w takim przypadku pomieścimy w nim wszelkie niepotrzebne od dawna niedziałające urządzenia, niemodne meble oraz sprzęty. Porządkowanie strychów czy roboty budowlane staną się jeszcze mniej uciążliwe, jeśli z okna mieszkania do kontenera będzie prowadzić specjalny zsyp, dzięki któremu bez ryzyka przetransportujemy odpady bez konieczności ciągłego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Komu zlecić sprzątanie strychów i piwnic oraz kontenerowy wywóz śmieci?

Kontenerowy wywóz różnorodnych śmieci, ale także sprzątanie strychów, to usługi oferowane między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach dostarcza się do klienta kontener o wybranej objętości, który ten w czasie określonym w umowie może zapełnić odpadami budowlanymi bądź niepotrzebnymi meblami. Pojemnik jest później wywożony z miejsca prac, a jego zawartość transportowana jest do miejsca, w którym będzie przetworzona zgodnie z aktualnymi przepisami.