Zalety cateringu kanapkowego

Zalety cateringu kanapkowego

Urządzenie nawet sporej imprezy nie jest problemem, jeśli posiadamy mnóstwo czasu na zamawianie niezbędnych napojów i produktów, jak również następnie samodzielne przygotowanie z nich smacznych przysmaków dla gości zabawy. Wprawdzie nie wszyscy mają taką możliwość, ale nie znaczy to od razu, iż powinno się porzucić zamiar uczczenia ważnej rocznicy. W takim przypadku warto skorzystać z oferty cateringu kanapkowego.

Catering kanapkowy – poręczne porcje na “raz”

Catering kanapkowy, nazywany też cateringiem finger food, to oferta adresowana głównie do firm, ale zamawiają ją dość często także osoby prywatne oraz rozmaite instytucje organizujące wykwintne bankiety. Polega ona na dostarczenie na bankiet potraw typu finger food, innymi słowy maleńkich przekąsek, które można skonsumować bez zasiadania przy stole i bez użycia widelca. Perfekcyjny finger food nie wymaga też zastosowania talerzyka – to dosłownie porcja na “jeden gryz”. Finger food to głównie kanapki, koreczki lub tartoletki owocowe i warzywne. Ta odmiana cateringu doskonale sprawdza się na eventach, podczas których zależy nam na bliskiej interakcji gości. Pozwala on na uczestniczenie w swobodnych pogawędkach, a przy tym nie redukuje interakcji wyłącznie do osób usadzonych przy konkretnym stoliku.

Plusy cateringu kanapkowego?

Zarówno odbiorcy indywidualni, jak i biznesowi dostrzegą plusy, jakie niesie zlecenie organizacji cateringu z przekąskami zewnętrznej firmie. Przede wszystkim tym sposobem pozbywamy się trudności z ułożeniem stołów oraz stresu z planowaniem usadzenia gości eventu. Ciepłe i schłodzone napoje oraz zakąski leżą na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy chce. Jest to niesłychanie praktyczne zwłaszcza w małych salach, gdzie wykorzystanie odpowiedniej liczby stolików byłoby trudne. Catering finger food natychmiast powoduje również, że uroczystość ma mniej poważny, przyjemniejszy nastrój. Wypada uwydatnić, że menu z drobnych przekąsek jest w większości wypadków tańsze niż wyrafinowane obiady, a jednocześnie zapewnia większą możliwość dostosowania ich do preferencji żywieniowych uczestników eventu. Co najistotniejsze, catering z przekąskami nie potrzebuje dostępu do pomieszczeń kuchennych, a to częstokroć bywało największą przeszkodą przy organizacji spotkań firmowych.

Nasz adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]