Wywóz i utylizacja starych mebli

Wywóz i utylizacja starych mebli

Utylizacja starych mebli Kraków - więcej szczegółów o tej usłudze.

Większość z nas na pewno doskonale zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których w tej chwili już nie używamy, a których nie chcemy się pozbyć z przeróżnych względów. Najczęściej przenosimy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy lub na poddasze, żeby nie zagracały powierzchni mieszkaniu. Rzecz jednak w tym, iż po jakimś czasie i w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, że codzienne ich użytkowanie okazuje się do zniesienia. Dopiero to popycha wielu z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, by uwolnić się od nazbieranych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko planujemy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zaniedbany dom. Trzeba więc wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez trudu wywieźć stare meble z piwnicy, poddasza i domu.

Zamów wywóz mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi odpadami

Odpady takie jak sprzęty elektroniczne, popsute meble, fragmenty stolarki okiennej czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie mogą trafić do pojemnika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy parę rozwiązania. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika auta albo przyczepy. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są zwykle raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na przetrzymanie rupieci o pokaźnej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on także o zgodną z prawem utylizację zebranych śmieci. Podmioty wynajmujące kontenery częstokroć świadczą również profesjonalną asystę przy opróżnianiu strychu, komórki lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – ponowne pozyskanie materiału

Jeżeli stare meble zostaną oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją na co dzień, nie zostaną spalone ani nie trafią na składowisko. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe i posortowaniu ich wedle tworzywa, z którego były wykonane, mogą zostać znów przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości są one wykonane, polega najczęściej na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do produkcji nowych szaf, krzeseł albo półek.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]