Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - skorzystaj z pomocy specjalistów.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się zwykle źródłem niemałych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistę ds. księgowości na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, by rzetelnie zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż myśli część z nas – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, zyskamy gwarancję, że potencjalne kontrole US nie zakończą się wystawieniem mandatów. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy oraz funduszy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samemu, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również napomknąć o wygodzie, jaką daje taka współpraca. Współcześnie nie ma już potrzeby regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy komunikując się przez e-mail.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie można kierować się jedynie kosztami obsługi – dziwnie niskie ceny usług w wielu przypadkach zwiastują ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci zdobyli odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]