Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

Chcesz sprawdzić, kto ma w swojej ofercie uszczelnianie okien Warszawa? Nie zwlekaj! Koniecznie wejdź na https://serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Czujesz chłód wiejący od okna bądź drzwi balkonowych? To nieomylny znak, iż nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w różnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych apartamentach, jednak i w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz z jakiej przyczyny jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien słusznymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według badań przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, niemniej jednak i na rachunki – w następstwie tego prawidłowe uszczelnienie okien jest nadzwyczaj istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych sytuacjach stosuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeśli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością trzeba je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, jakkolwiek również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby również zrealizować zawsze w nowym domu lub też mieszkaniu (po postawieniu lub ewentualnie odbiorze). Fachowcy zadbają o to, by w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin i zastosują należyte materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]