Sala komunijna, fotograf, zaproszenia – jak zorganizować komunię?

Sala komunijna, fotograf, zaproszenia – jak zorganizować komunię?

Przyjęcie komunijne - na tej stronie dowiesz się więcej o korzystnej ofercie.

Impreza komunijna jest dla pociechy podobnie ważnym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, ponieważ to najczęściej pierwsza naprawdę poważna zabawa rodzinna, na której dziecko czuje, iż cała uwaga skoncentrowana jest tylko na nim. Tym samym rodzice starają się, aby ten dzień utrwalił się na długo w jego wspomnieniach.

Znaleźć salę na komunię czy wyprawić imprezę w domu?

Już przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice powinni określić czy podejmą gości w swoim domu czy niezbędne będzie zamówienie lokalu. Impreza dla zaproszonych w mieszkaniu jest przeważnie opcją wtedy, jeśli organizujemy uroczysty obiad wyłącznie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, jednak to już nieczęste sytuacje. Przyjęcia komunijne zmieniły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże eventy rodzinne, na które sprasza się nawet do kilkudziesięciu gości, wskutek czego często organizowane są w salach weselnych i restauracjach. Jeśli chcemy wynająć najlepszą salę, zalecamy rozpocząć poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak będzie ogłoszona data komunii. W okresie komunijnym dużą trudnością może być również znalezienie wolnej firmy cateringowej, zatem zalecamy wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje z własnym, doświadczonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przygotowaniu menu na komunie. Istotne jest też to, by sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, aby przejazd wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny i komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – zadbaj o pamiątkowe fotografie

Rozważ zatrudnienie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak następujący później obiad dla gości. Obyczajem stały się także aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Lokalu na komunię musi więc oferować prześliczne, schludne pomieszczenia. Dodatkowym atutem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich spora grupa, wypada zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi zabawami.
Oczywiście, goście przyjęcia komunijnego przywiozą prezenty dla dziecka. Rodzice zazwyczaj zgadzają się na całkowitą dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek w zaproszeniu można napisać, iż nie zgadzamy się na pewne typy upominków, np. zabawki militarne czy quada.

Nasz adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]