Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Więcej informacji o regulacji okien Warszawa na https://serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, która ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – by dobrze ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to znaczące!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, lecz też zapobiega wypaczeniom i defektom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dokładnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, aby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje kłopoty z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je usunąć.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli jednakże pojawiają się trudności z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto na domiar tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]