Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Czyszczenie malware WordPress - usługa na miarę Twoich potrzeb.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak popularnym CMS-em, iż liczbę witryn oraz sklepówinternetowych tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się aktualnie na setki milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony oparte na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania witryny malware, potrzebne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Logowanie na witrynę jest niemożliwe? Wpisy zmieniły się bez Twojej wiedzy? Na witrynie znalazłeś przekierowania do nieznanych Ci portali? A może strona internetowa rozsyła niechcianą pocztę? To raptem kilka z potencjalnych przykładów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich przypadkach nieodzowne jest bezzwłoczna reakcja w celu identyfikacji powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek czy też po atakach cyberprzestępców powinno się zlecić specjalistom od tego rodzaju działań, gdyż naprawa zainfekowanego WordPressa częstokroć przekracza kwalifikacje osób, które każdego dnia parają się tylko tworzeniem sklepów oraz stron www na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie infekcji WordPress?

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują kompleksowy przegląd baz danych oraz plików strony. Badają kod użytych na stronie motywów i wtyczek, jak również pliki wp-config i htaccess. W trakcie naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zredukują ryzyko ponownej infekcji. Jeśli długookresowe zawirusowanie spowodowało dodanie strony do spisu zagrożeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści podejmują również niezbędne działania w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Odwrócenie wszelkich efektów ataku hakerskiego nie gwarantuje, że analogiczny przypadek nie nastąpi za kilkanaście miesięcy, dlatego istotne jest cykliczne aktualizowanie CMS-a i stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]