Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Druk 3D FDM - więcej o ofercie na http://tinyurl.com/u6knxwv.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do inżynierów, pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, projektantów CAD, a także przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda osoba lub firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wydrukowanego przy pomocy technologii DMLS, SLS,SLA, PolyJet, oraz FDM, może skorzystać z tej usługi przy założeniu, że nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie firmy znajduje się również baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje przygotowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii FDM – wielokolorowe filamenty

FDM to najpopularniejsza metoda drukowania 3D – za jej popularnością stoi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a także opcja wykorzystywania materiałów w obszernej gamie barw. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Drukowanie 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do osób lub firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk bardzo wąskich ścianek, gładkiej powierzchni, wyrazistych konturów oraz detali.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są kolejne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są główne atuty tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość konturów.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]