Pielęgnacja drzew – jak dbać o tereny zielone

Pielęgnacja drzew – jak dbać o tereny zielone

Parki w miastach wymagają wyjątkowej dbałości – drzewa trzeba co jakiś czas przycinać, a utrudniające widoczność gałęzie usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać tereny zielone w świetnej formie i czy wynajęcie profesjonalnej firmy jest konieczne? W jaki sposób pielęgnuje się krzewy w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – zdecyduj się na regularne kształtowanie koron

Frezowanie pni, cięcia techniczne, instalowanie wiązań statycznych – wszystkie te czynności przyczyniają się do poprawy estetyki ogrodu, jak również bezpieczeństwa osób przechadzających się po nim. Częste kształtowanie koron młodych nasadzeń zapewnia wiele korzyści – korona ładniej się prezentuje, a drzewo lepiej owocuje. O bardziej dojrzałe drzewa również trzeba się troszczyć – martwe konary powinno się regularnie przycinać, a wówczas drzewa będą zachwycały piękną koroną. Wycinka jest niezbędna wtedy, gdy konary drzewa utrudniają widoczność. Pomoc profesjonalnej firmy jest niezastąpiona również po silnych wiatrach, kiedy uszkodzone drzewa zagrażają bezpieczeństwu ludzi.

Pielęgnacja drzew – jak usunąć pozostałości po korzeniach

Polskie prawo często jest nowelizowane. Wiele formalności zostało uproszczonych, jednak sama pielęgnacja parków nie jest prosta. Nierzadko wycinka drzew wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, ale jest on konieczny także do wyrównania powierzchni. Wtedy warto zwrócić się do firmy zewnętrznej, która zajmuje się pielęgnacją drzew. Jednym z najważniejszych zabiegów jest frezowanie pni wykonywane już po ścięciu drzewa. Specjalne maszyny rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można potem zagospodarować np. jako produkt na opał.