Organizacja wesela – postawić na lokal czy dom weselny?

Organizacja wesela – postawić na lokal czy dom weselny?

Sala weselna pod Krakowem - w tym miejscu sprawdzisz pełną ofertę.

Ceremonia ślubna i następujące po nim uroczystości weselne to dzień, o którym bliscy państwa młodych i ich goście będę mówić przez wiele kolejnych miesięcy, a często wręcz lat. Jeśli młoda para postanowi wyprawić przyjęcie dla ogromnej ilości osób, jednym z pierwszych wyzwań, któremu będzie musiała stawić czoło, jest wybranie najlepszej sali weselnej, w której uczestnicy spędzą ten uroczysty wieczór w komfortowych warunkach.

Lokal na wesele – sprawdź jego pojemność oraz dystans od kościoła

Poszukując miejsca na wesele narzeczeni powinna uwzględnić parę dość ważnych okoliczności. Przede wszystkim musi ustalić ilość uczestników wesela, żeby uzyskać pewność, iż w zarezerwowanej sali weselnej bez trudu znajdzie się tyle przestrzeni dla każdego. Zaproszeni muszą mieć wyznaczone miejsce ich przy stole, ale ważne jest też, żeby mieli możliwość zatańczenia. Prócz tego para młoda powinna sprawdzić w jakiej odległości od miejsca zawarcia ślubu położony jest dom weselny i czy dojazd do niego nie będzie utrudniony. Jeżeli na ślub zaproszeni są bliscy i przyjaciele mieszkający w innym mieście, warto szukać sali weselnej, w pobliżu której znajduje się rozbudowana baza noclegowa. Następnym zagadnieniem jest samo zaplanowanie wesela, innymi słowy udekorowanie stołów, przygotowanie menu i znalezienie obsługi kelnerskiej oraz zespołu muzycznego. Takie czynności mogą przerosnąć możliwości pary młodej, toteż warto szukać takich domów weselnych, które proponują wsparcie w zakresie kompleksowej organizacji zabawy weselnej.

Pałac Radziwiłłów w Balicach – dom weselny na 130 gości

Narzeczeni z małopolski, zwłaszcza z okolic Krakowa, mogą zaplanować wesele w wyjątkowo malowniczym obiekcie, jakim jest historyczny Pałac Radziwiłłów położony w Balicach. W jego wnętrzach biesiady weselne urządzane są od dziesięcioleci, a każde z nich charakteryzuje się olśniewającą oprawą. Pałac ma cztery pomieszczenia zdolne podjąć ponad stu gości. Imprezę można urządzić też w ogrodzie przed Pałacem, a wówczas uczestniczyć w nim zdoła bez problemu około 350 zaproszonych. Plusem tego domu weselnego jest to, iż zlokalizowany jest tylko 12 kilometrów od Krakowa, który ma niezmiernie bogatą bazę hotelową. Podróż orszaku ślubnego z kościoła do Pałacu nie trwa zwykle dłużej aniżeli nieco ponad pół godziny.

Nasz adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]