Nowa lodówka? Niekoniecznie – wystarczy naprawa lodówki

Nowa lodówka? Niekoniecznie – wystarczy naprawa lodówki

Najczęstsze awarie lodówek to w szczególności zbyt małe chłodzenie, niepokojące postukiwanie i straty ciepła. Co ważne, tego typu awarie czasem wynikają po prostu z nieodpowiedniego ustawienia – wówczas musimy tylko przestawić urządzenie. Kiedy zaś źródło awarii tkwi gdzie indziej, konieczna będzie pomoc fachowcy. Ile na to wydamy? Kiedy naprawa lodówek okaże się trafionym rozwiązaniem, a kiedy lepiej kupić inny sprzęt?

Kiedy postawić na naprawę lodówek?

Szczególnie zagrożonymi usterkami częściami lodówek są silnik o sprężarka. Często ich przyczyną jest nieodpowiednie używanie urządzenia. Do lodówki nie powinniśmy bowiem wkładać produktów gorących, zaś korzystając z niej należy pamiętać o tym, by zamknąć wnętrze. Kiedy chodzi o lodówki dla sklepów, dobrze wyposażyć je w siłowniki. Za mała moc silnika rzutuje również na działanie zamrażalnika. Pamiętajmy, że w przypadku zauważenia usterki nie należy naprawiać lodówki samodzielnie. Zdecydowanie słuszniej zrobimy powierzając to fachowcom, zyskując w ten sposób gwarancję na zamówione naprawy.

Ile wydamy na naprawę lodówek?

Koszty naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależne są od rodzaju awarii. Inną stawkę uiścimy za dolanie gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za wymianę sprężarki. Odrębna kwestia to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na to, iż jest to sprzęt przemysłowy, ceny naprawy czasem będą większe. Zazwyczaj jednak cena serwisu popularnych awarii jest bardziej opłacalna niż zakup nowego sprzętu.