Najlepszy hosting dla WordPress? Wybierz dyski SSD i bezpieczeństwo danych

Najlepszy hosting dla WordPress? Wybierz dyski SSD i bezpieczeństwo danych

Funkcjonuje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (PHP-Fusion, Quick.Cms, eZ publish), jednak niewątpliwie w ostatnich latach większość stron powstaje w oparciu o WordPress. Nic dziwnego, gdyż w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet amator zbuduje na nim prostą stronę internetową, a Ci którzy mają specjalistyczną wiedzę postawią na WordPress nawet ogromny sklep internetowy.

Z jakiego powodu WordpPress jest niezwykle popularny?

Jeszcze 15 lat temu WordPress służył najczęściej jako oprogramowanie, na którym bez trudu i w mgnieniu oka można było uruchomić blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów pozwalających na tworzenie na nim coraz bardziej skomplikowanych stron internetowych, a ostatnio też sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie więc ten CMS służy nie tylko blogerom, ale w głównej mierze podmiotom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom firm, a także zarządcom portali społecznościowych. Zasadniczą zaletą WordPressa jest łatwość jego instalacji, możliwość wykorzystania tysięcy szablonów, które pozwalają szybko zmieniać design strony, oraz dostęp do jednakowo dużej ilości pomocnych wtyczek, pomagających m.in. w tłumaczeniu stron, tworzeniu kopii zapasowych, usuwaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu prędkości strony, wstawianiu formularzy bądź śledzeniu statystyk odwiedzin strony. Należy podkreślić, iż większość wtyczek i szablonów dostępnych jest bez opłat! WordPress skupia sporą społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd również cykliczne aktualizacje systemu usuwające luki w zabezpieczeniach i zapewniające wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak wybrać hosting dla WordPress?

Szukając hostingu strony dla WordPress warto powierzyć go dostawcy, który ma odrębna usługę dla tego CMS. Rekomendowany jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z aktualnymi przepisami dotyczących ochrony danych osobowych i bez limitu transferu. Warto zwrócić uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress stosuje szybkie i efektywne dyski SSD, cyklicznie tworzy backup danych, gwarantuje bezawaryjne funkcjonowanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w przypadku awarii oferuje całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest także możliwość zakupu i wdrożenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie darmowych narzędzi do kontroli działania serwera czy możliwość dodania nielimitowanej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o zrozumiały i rozważny cennik.