Kiedy zakładanie trawników zlecić specjalistom?

Kiedy zakładanie trawników zlecić specjalistom?

Założenie trawnika przy domu nie sprawi nam większych problemów – nawet, jeżeli nasze ogrodnicze umiejętności nie są zbyt duże. Problemy na pewno powstaną niestety, jeśli konieczne będzie zakładanie trawników o sporej wielkości oraz zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach – między innymi przed ogólnodostępnymi obiektami, w okolicy szkół bądź w centrach miast. Takie trawniki muszą bowiem poradzić sobie z nawet naprawdę nasiloną eksploatacją oraz świetnie się prezentować. Zakładanie trawników dobrze zatem zlecić specjalistom i otrzymać pewność, iż efekty będą satysfakcjonujące. O czym więc powinniśmy pamiętać przy wyborze firmy oferującej takie usługi?

Jakie trawy na zakładanie trawników?

Przedsiębiorstwa oferujące zakładanie trawników stosują dwa typy traw – z rolki oraz wysiewu. Oba mają swoje plusy i minusy. Te wspomniane na początku wykorzystywane są w szczególności podczas zakładania trawników o małej powierzchni. Ich plusy to zwłaszcza bezproblemowy montaż (również na zboczach) oraz natychmiastowo widoczne rezultaty, jak również odporność na niskie temperatury oraz wodę. Trawniki z wysiewu będą z kolei znacznie mniej kosztowne od tych z rolki (dzięki czemu świetnie nadają się do wykorzystywania na sporych areałach) oraz wymagają mniej angażującej opieki.

Komu powierzyć zakładanie trawników?

Jak nietrudno się domyślić, zakładanie sporych trawników w ważnych punktach wymaga dużej wiedzy oraz użycia odpowiednich sprzętów (między innymi spychaczy lub agregatorów) i surowców. Z tego powodu przed tym, jak postawimy na usługi danej firmy, staranie rozważmy wszystkie za i przeciw. Bezwzględnie sprawdźmy, jakim sprzętem posługują się jej pracownicy oraz czy mają wystarczające kwalifikacje. Trafionym wyjściem okaże się również znalezienie opinii dotyczących ekipy w internecie – możliwe, iż ustrzeżemy się dzięki temu niemiłych pomyłek.