Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

Korzystna oferta lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszym ważnym rodzinnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonego potomka, w związku z tym dbają o to, aby wszystko w ten dzień było doskonałe. Planowanie chrzcin bywa jednak wyzwaniem, zwłaszcza jeśli na imprezie ma pojawić się spora liczba bliskich oraz znajomych. W tym artykule znajdziesz parę wskazówek, które pomogą ci w tym procesie.

Nie ma się co śpieszyć – daj sobie czas na skrupulatne zaplanowanie chrztu

Dawniej sakrament chrzcin odbywał się od razu po urodzeniu malucha, częstokroć nawet w dniu połogu, ze względu na znaczną śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest przeistoczył się w znaczący dzień nie tylko dla najbliższych malucha, skutkiem tego jest planowany z reguły do roku po jego narodzinach. Umożliwia to dokładne przemyślenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, jak wybór matki i ojca chrzestnych, jak również kościoła, w którym będzie mieć miejsce uroczystość. Umawiając z parafią termin chrztu trzeba uwzględnić to, ile tygodni będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także przygotowanie dla nich posiłków oraz noclegu, gdy będą jechać do nas z odległych miast. W przesłanych zaproszeniach warto umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest konieczne do obliczenia jaką liczbę osób ostatecznie przyjdzie nam podjąć. Nie krępujmy się również powiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście zwykle kupują zabawki, tymczasem rodzicom więcej radości dadzą praktyczne prezenty, jak przykładowo ubranka, fotelik do auta bądź kocyki dla dziecka.

Impreza w domu czy chrzest w wynajętym sali – co wybrać?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny planowano na ogół w mieszkaniu rodziców dziecka, zatem nie każdy uczestnik mszy w świątyni był zapraszany na odświętną imprezę. Dziś wspólny obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz bliższych i dalszych znajomych dumnych rodziców to już standard. Przeglądając oferty sal, w których można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko wynajmują wspaniale udekorowane miejsce, ale też współdziałają z firmą cateringową, która przygotuje kartę dań korespondującą z charakterem imprezy i która zagwarantuje biegłą obsługę zaproszonych. Jeśli ceremonia ma się odbyć w ciepły miesiąc, polecamy znaleźć salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym rodzina czy fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast siedzieć przy stole mogą bawić się pośród zieleni. kluczowy jest dodatkowo taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca docelowego był niezbyt długi, podobnie jak powrót gości do domu czy wynajętego noclegu.

Nasz adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]