Jak przebiegają sesje coachingowe?

Jak przebiegają sesje coachingowe?

Nigdy wcześniej nie znalazłeś tak korzystnej oferty sesji coachingowych!

Pełne użycie własnych możliwości może nie być proste. Nieraz po prostu nie posiadamy motywacji, innym razem przyczyną kłopotów są kwestie psychologiczne. Niezależnie od przyczyny, tego rodzaju trudności bywają niezmiernie uciążliwe i właściwie hamują rozwój osobisty czy zawodowy. Co najgorsze, zwalczenie ich na własną rękę jest nierzadko jest niewykonalne bądź co najmniej karkołomnie trudne. Z tej przyczyny powinno się skorzystać z wiedzy profesjonalistów. Tym bardziej, iż techniki wykorzystywane dzisiaj przez coachów w wielu kazusach są niesłychanie efektywnym narzędziem w pokonywaniu ograniczeń blokujących drogę do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Profesjonalny coaching. Jakie problemy porusza coach?

Praca z coachem winna rozpocząć się od poznania się obu stron. Na starcie kluczowe jest bez wątpienia uformowanie specyficznego rodzaju zrozumienia i obopólnego zaufania, które są potrzebne do tego, by pojawiły się oczekiwane efekty. W ciągu pierwszych spotkań – które można przeprowadzić za pomocą popularnych komunikatorów internetowych lub przez telefon – coach pozna również cechy charakteru, możliwości i zamierzenia swojego klienta oraz ustali z nim plan działania. Podczas współpracy zwykle odbywa się kilka sesji coachingowych, które trwają mniej więcej 90 minut. Ostatnie spotkanie to z kolei sposobność do podsumowania działań i wypróbowania, jak klient upora się z konkretnymi przeszkodami w pojedynkę. To, jakie kwestie będą poruszane w ciągu sesji coachingowych jest uzależnione od ambicji osoby zwracającej się o pomoc – może to być zwiększenie jego wydajności lub podwyższenie szeroko rozumianej satysfakcji z życia.

Czy warto skorzystać z profesjonalnego coachingu?

Na coaching można zdecydować się w rozlicznych sytuacjach. Jedną z głównych pobudek uzasadniających skorzystanie z pomocy coacha, jest pragnienie całkowitego wykorzystania swojego potencjału w celu rozwinięcia kwalifikacji zawodowych lub personalnych. Coach psycholog może również w zauważalny sposób pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, wzmacniając poziom zadowolenia lub ucząc, jak redukować obawy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]