Inspekcje samochodów przed zakupem – zaufaj specjalistom

Inspekcje samochodów przed zakupem – zaufaj specjalistom

Zakup samochodu używanego zawsze połączone jest z jakimś ryzykiem – auto z „drugiej ręki” jest co prawda dużo tańszy niż pojazd nabyty z salonu, jednak może skrywać różne uszkodzenia. Jak znaleźć dobry samochód i ustrzec się straty pieniędzy?

Kupno samochodu używanego – co należy sprawdzić?

Każdego roku mnóstwo naszych rodaków decyduje się na zakup auta z drugiej ręki, co pozwala oszczędzić aż do kilku tysięcy złotych w porównaniu do pojazdów nabywanych bezpośrednio z salonów. Zakupy tego typu często nie idą po naszej myśli – może się zdarzyć, że prawdziwy stan techniczny auta jest przemilczany przez sprzedawcę, a o skrytych uszkodzeniach przekonujemy się już po sygnowaniu umowy. Jak zabezpieczyć się przed takimi przypadkami i znaleźć auto, które spełni nasze potrzeby? Przed transakcją istotne jest wnikliwe zweryfikowanie auta, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. Robi się to sczytując VIN – dzięki niemu możemy dowiedzieć się, kto był właścicielem auta, uzyskać dane o kradzieżach pojazdu, jego możliwych wypadkach oraz uszkodzeniach. Warto również zdiagnozować stan techniczny pojazdu specjalistycznym sprzętem – ujawnia to skryte uszkodzenia.

Inspekcje samochodów przed kupnem – jak wyglądają?

Nie wiesz, na co wypada zwrócić uwagę przy wyborze pojazdu z drugiej ręki? A może nie dysponujesz możliwościami samodzielnego przejrzenia stanu samochodu? W ustrzeżeniu się bolesnego zaskoczenia pomoże profesjonalna inspekcja samochodu, którą mogą zrealizować wykwalifikowane firmy. Podmioty tego typu dysponują specjalistycznym aparatami do diagnostyki, które wykorzystują np. do analizy grubości lakieru. Inspektorzy firmy przyjeżdżają do punktu, w którym zaparkowany jest samochód, weryfikują numer VIN, kontrolują, czy pojazd nie był skradziony, a po zakończonych oględzinach tworzą wszechstronne sprawozdanie dotyczące kondycji samochodu wraz z jego fotografiami.