Ile kosztuje wydruk 3D?

Ile kosztuje wydruk 3D?

Skieruj się na cadxpert.pl, aby uzyskać informacje dotyczące kosztu wydruku 3D.

Opcja zamówienia wydruku 3D dowolnego prototypu, makiety czy części z tworzyw sztucznych w dużym stopniu redukuje koszty ponoszone przez wiele przedsiębiorstw. O ile celem firmy jest seryjna produkcja, często decyduje się ona na zakup własnych profesjonalnych drukarek 3D i zatrudnienie profesjonalistów do ich obsługi. Tymczasem jeśli w grę wchodzi produkcja wyrobu o niewielkim nakładzie lub konieczność opracowania modelu 3D jest doraźna, lepszym rozwiązaniem jest zamówienie druku w firmie zewnętrznej. W takich sytuacjach w toku opracowywania planu przedsięwzięcia pojawia się często pytanie: jak oszacować cenę wydruku 3D?

Koszt druku 3D – bez odpowiednich plików zapłacisz więcej

Na ostateczny koszt wydruku 3D wpływa kilka czynników. Podmiot zlecający druk 3D nie zawsze dysponuje gotowym do druku plikiem w poprawnym formacie (czyli STEP bądź STL), na podstawie którego można orientacyjnie określić koszt wykonania zamówienia. W wielu przypadkach zlecający opracowuje zaledwie szkic projektowy albo prototyp. To sprawia, że cena druku 3D staje się adekwatnie wyższa z powodu konieczności przeniesienia szkicu technicznego do pliku CAD, bądź też przygotowania cyfrowego wzoru z rzeczywistego obiektu przy pomocy skanera 3D. Kolejne czynniki mocno wpływające na końcowy koszt wydruku to, naturalnie, dobór samej techniki druku oraz tworzyw, z których wyprodukowany będzie produkt. Nie bez wpływu jest także to, jakie będzie zużycie materiału (zależy to zwłaszcza od tego, czy wydruk będzie miał pełne czy procentowe wypełnienie i od jego wielkości) oraz czy wydrukowany produkt będzie wymagał dalszej obróbki (m.in. impregnacji czy wygładzenia).

Chcesz oszacować cenę druku 3D? Prześlij plik do zleceniobiorcy

Nie można celnie oszacować kosztu druku 3D bez wcześniejszych konsultacji z firmą, u której planujemy złożyć zamówienie. W tym celu wypada wysłać jej plik do ewaluacji albo, jeżeli nim nie dysponujemy, skorzystać z formularza i w detalach zaprezentować specyfikę zlecenia. Oszacowanie kosztu druku 3D wykonywane przez firmę CADXPERT jest bezpłatne. Specjaliści CADXPERT służą także pomocą przy wyborze tworzywa oraz technologii druku.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]