Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Badania psychotechniczne Bielsko - usługi na miarę waszych potrzeb

Na sytuację na drogach w największym stopniu wpływają kwalifikacje obsługujących poruszające się po nich auta. Naprawdę ważne okazuje się to dla kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy czy kierowców TIR-ów i autobusów. W ich sytuacji ważne są zarówno umiejętności, jak i uwarunkowania psychiczne. Z tego powodu przedstawiciele tych profesji w myśl przepisów powinni regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto więc powiedzieć na ich temat kilka słów. Jak często muszą być przeprowadzane? Na czym polegają tego typu badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak możemy się do nich nastawić?

Reguły badań psychotechnicznych kierowców

Badania kierowców muszą być wykonywane co 5 lat. Ta zasada nie obowiązuje jednak specjalistów, którzy ukończyli 50 lat – muszą bowiem wykonywać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej przychodni, który w pierwszej kolejności przeprowadza badania osobowości. Przybierają one formę konwersacji z kierowcą, podczas której odpowiada on na pytania dotyczące wyborów w skrajnych przypadkach. Następna faza badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast potem przeprowadzane są badania na specjalnych maszynach, podczas których sprawdzana jest percepcja szybkości, zdolność szybkiego reagowania podzielność koncentracji i dostrzeganie w ciemności.

Jak nastawić się do badań psychotechnicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa rozmowę ze specjalistą, który w jej trakcie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co istotne, powinniśmy pamiętać, że nie dla każdego ich efekty będą pomyślne. Szanse na pomyślne zakończenie badań psychologicznych kierowców można na szczęście nieco zwiększyć. Jak? W internecie znajdziemy liczne opisy działania urządzeń, na których są wykonywane badania psychotechniczne – to świetne narzędzie, by zawczasu przekonać się, jak one działają.

Nasz adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]