Doradztwo logistyczne – zdiagnozuj problemy swojego magazynu

Doradztwo logistyczne – zdiagnozuj problemy swojego magazynu

Koszty eksploatacji, efektywność pracy, projekt infrastruktury, opracowanie systemu informatycznego i usprawnienie dostaw – to zaledwie kilka z obszarów działania magazynu, które mogą generować ogromne problemy. Ich rozwiązanie nierzadko wymaga znacznej reorganizacji pracy magazynu oraz zastosowania nowych technologii. Dobór właściwych rozwiązań nie jest jednak łatwy. Stawka jest wysoka, bo zmiany, które poprawią pracę magazynu wymagają sporych inwestycji. Planując je, zaleca się więc skorzystać z profesjonalnej pomocy, jaką zapewnia doradztwo logistyczne.

Jak przebiega audyt magazynu?

Żeby dowiedzieć się, jakie sfery działania magazynu wymagają poprawy, potrzebna jest przeprowadzona przez specjalistę analiza logistyczna. W jej ramach audytor przygląda się temu, jak działają poszczególne procesy logistyczne i czy infrastruktura magazynu jest poprawnie wykorzystana. Gdy problemy zostaną zdiagnozowane, sugeruje zastosowanie technologii, które przyczynią się do ich rozwiązania – na przykład
wymianę regałów, usprawnienie transportu towarów wewnątrz magazynu lub instalację lepszego systemu informatycznego.

Doradztwo logistyczne – atuty

Audyt logistyczny kończy się przygotowaniem raportu, który zostaje przekazany klientowi. Dzięki niemu zarządca magazynu może wprowadzić system regałów mobilnych (umożliwiających lepsze wykorzystanie dostępnego metrażu) lub inne elementy automatyki magazynowej, usprawnić procedury wysyłki i przyjęcia towarów, a także zmienić rozmieszczenie towarów. Doradztwo logistyczne umożliwia oprócz tego na wdrożenie nowatorskich rozwiązań IT, które nie tylko ułatwią prowadzenie ewidencji towarów, ale też pozwolą na sprawne kierowanie personelem hali i infrastrukturą.