Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Na samopoczucie lokatorów ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale też odcinają je od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale również i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]