Detektyw – pomoże nie tylko zdradzonym małżonkom

Detektyw – pomoże nie tylko zdradzonym małżonkom

Usługi prywatnych detektywów są coraz popularniejsze. Decydujemy się na na ich wynajęcie nie tylko w przypadku kłopotów rodzinnych. Ich usługi bywają przydatne również dla przedsiębiorców – pozwalają np. sprawdzić czy pracownik będący na L-4 naprawdę nie jest w stanie pracować albo czy informacje zawarte przez niego w CV nie zostały zakłamane. Warto zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie kwalifikacje powinien posiadać prywatny detektyw i w rozwiązaniu których zagadnień może być pomocny.

Detektyw – wymagania

Nie wszyscy mogą pracować jako prywatny detektyw. Żeby legalnie pracować w tym zawodzie, należy posiadać odpowiednią licencję, którą otrzymuje się po zaliczeniu państwowego egzaminu. Pamiętajmy jednak, że osoby przystępujące do egzaminu muszą również spełnić uprzednio wskazane wymagania. Najistotniejsze z nich to posiadanie świadectwa o nieposzlakowanej opinii wydanego przez komendanta powiatowego lub miejskiego Policji, obywatelstwa jednego z krajów należących Unii Europejskiej i minimum średniego wykształcenia. Warunkiem jest też bycie osobą niekaraną, a w przypadku byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co ważne, osoby starające się o licencję prywatnego detektywa muszą mieć ukończone 21 lat.

W jakich przypadkach poprosić o pomoc detektywa?

Największa część zleceń, realizowanych przez detektywów dotyczy różnego rodzaju spraw rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zwrócić się m.in. jeśli podejrzewamy, iż nasz towarzysz życia nie jest wierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic dziecka odpowiednio się nim opiekuje. Detektyw pomoże nam także określić rzeczywistą wysokość dochodów byłego małżonka, co okaże się bardzo przydatne w przypadku spraw mających ustalić wysokość zasądzonych alimentów.