Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Budowa czy też przebudowa domu, opróżnianie strychu bądź piwnicy, prace w ogrodzie, odnowienie mieszkania – co łączy te, na pierwszy rzut oka zupełnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich pojawiają się pokaźne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, jeśli nie możemy przetransportować ich samodzielnie? W takich sytuacjach najodpowiedniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dobranej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży teraz obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i wygodnym.

Komu zalecamy wywóz odpadów?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z jasnych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie są w stanie zapewnić przewozu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też niejednokrotnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to także najlepszy sposób na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, boisk, trawników czy parkingów.