Biura rachunkowe i ich oferta

Biura rachunkowe i ich oferta

Prowadzenie własnej firmy to odpowiedzialne zadanie , które wymaga wzięcia pod uwagę mnóstwa czynników. Pominięcie nawet jednego z nich może skończyć się poważnymi konsekwencjami. Wśród tych bardzo istotnych wymienić trzeba księgowość, więc mnóstwo firm stawia na stworzenie własnego wydziału do spraw księgowości. Jakkolwiek o wiele wygodniejszym rozwiązaniem okazuje się być wynajęcie biura rachunkowego, którego znalezienie dzisiaj nie jest żadną trudnością.

Jakiego rodzaju pomoc świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające obecnie w Polsce dysponują naprawdę szeroką oferta. Podejmują się prowadzenia tak księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe mają w swojej ofercie również obsługę kadrową i płacową. Są w stanie występować w czyimś imieniu firmy przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, GUS oraz US. Sporządzają różnorodne sprawozdania finansowe i oferują porady księgowe. W zakres ich działalności wchodzi też rejestracja spółek oraz ich zamykanie. Wiele biur rachunkowych poszerza znacznie swoją ofertę, na przykład przez przygotowywanie wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie w przypadku firm decydujących się na zatrudnianie niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego warto powierzyć księgowość biurom rachunkowych?

Otwieranie w firmie wydziału księgowości nie jest wyjściem zbyt dobrym. Znacznie lepiej jest zdecydować się na powierzenie prowadzenia księgowości firmie z zewnątrz, czyli właśnie do biur rachunkowych. Jest to wyjątkowo rekomendowane w wypadku małych fundacji, firm czy stowarzyszeń, ponieważ jest to naprawdę bardziej korzystne , a ponad to przenosi odpowiedzialność na firmę z zewnątrz. Dzisiaj odszukanie rzetelnego biura rachunkowego świadczącego usługi na najwyższym poziomie nie jest problemem.

Nasz adres:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]