Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie kilka godzin, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Nie wolno zapominać również o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odczekać czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się nadmiaru wilgoci. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Najważniejsze reguły montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe najlepiej montować startując z kąta pokoju. Zanim je zamontujesz, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem sprzedawca może nie uznać reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym pracować

Wyprodukowane z drewna lub surowców takich, jak MDF, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pomieszczeniu. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra, do których zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]