Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu dosadne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Prezentujemy interesujące, kultowe oraz nieznane, jednak na pewno najlepsze miejsca w Małopolsce.

Ładne, chociaż nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej kultowe oraz nieznane miejsca w Małopolsce, które należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, lecz jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich prześliczny widok – przy należytej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niesłychanie tajemniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma podobne zalety.
Interesujące atrakcje w Małopolsce / Śliczne i ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec trzeba wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tutaj nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie jedynie amatorów, lecz także uznanych alpinistów oraz himalaistów.