Co warto wiedzieć o skiturach?

Co warto wiedzieć o skiturach?

Potrzebujesz więcej wiadomości o skiturach? Dobrze trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Gros osób wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, jedzie tam najczęściej wyłącznie po to, by spędzać dni na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednakże nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz w życiu wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – zalecane tylko dla obytych w górach narciarzy

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swoisty boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych trywialnym wypoczynkiem w górskim domku i przelotnym zjazdem z popularniejszych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na podziwianie ich uroków podczas dość wyczerpujących, ale ogromnie satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana jedynie dla obeznanych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią również używać czekanu oraz raków. Czemu? Przemieszczanie się daleko od przygotowanych dla turystów szlaków, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych butów oraz nart.

Gdzie jeżdżą miłośnicy skitur?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla miłośników skitur są niewątpliwie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez problemu poradzą sobie nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni jedynie do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są doskonałe warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa będzie odpowiednia do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, mogą szukać w tym obszarze doradztwa instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]