Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są najważniejszą przyczyną, przez którą na witrynę online może zostać zastosowany ban od Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych nieprzyjemnych konsekwencji?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie nadmiernej ilości odnośników kierujących odbiorców na naszą witrynę internetową. Przekraczają one reguły uczciwego SEO opracowane przez firmę Google, bo manipulują miejscem adresu w wyszukiwarce. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące stosowane są w postaci wpisów marketingowych najeżonych wieloma frazami. Występuje też zjawisko wymiany linków, co jest nielegalne. Jeśli nieuczciwe praktyki zostaną odkryte, witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się z gwałtownym obniżeniem jej pozycji w wyszukiwarce, nawet o 30 podstron.

W jaki sposób usunąć nienaturalne linki przychodzące

Trzeba podkreślić, że jeśli na stronę zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy starać się o przywrócenie prawidłowej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest niestety bardzo długotrwały i nie zapewnia całkowitego powodzenia. Wyślijmy zapytanie do doświadczonej firmy SEO, jeśli pragniemy podnieść szansę pozbycia się problematycznych filtrów. Fachowcy automatycznie zdiagnozują rzeczywistą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie renomowanym agencjom.