Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc czasem ciężko odnaleźć się w zalewie informacji o najciekawszych atrakcjach i bieżących wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis przygotowany specjalnie dla turystów

Żeby zaprezentować zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o znanych i nieznanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale także o ekspozycjach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapkę, na której błyskawicznie odszukają Centra Informacji Turystycznej, schroniska, hotele i motele oraz muzea i zabytki położone w miejscowościach województwa. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Natomiast dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, urok miejscowego folkloru czy atrakcje narciarskie.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce dba też o zagranicznych odwiedzających

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz inne ciekawe miejscowości. Wiadomości zawarte na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale też w między innymi w języku rosyjskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski. Niezmiernie wartościowa dla cudzoziemców może być też sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne słówka i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wizyty w Polsce.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego