Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Na https://skyshutters.pl/realizacje/ zobaczysz realizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szutersy (shutters), kojarzą się przeważnie z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Ale ten element osłony okiennic można zastosować również w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym pięknie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu sytuacji sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości światła wnikającego do pokoju

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, mają podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy wyraźnie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, iż znakomicie uzupełniają wygląd większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, bowiem to w salonie domownicy przesiadują po wiele godzin w ciągu dnia, jak również podejmują tu gości. Dlatego więc wypada zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko efektowny, ale równocześnie wygodny. Opcja ustawienia stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła przenikającego do salonu, co pozwala np. na delikatne jego ściemnienie, gdy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – niezwykle proste czyszczenie

Opcja kontroli przenikania światła do pokoju jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże także z innej przyczyny – z ich pomocą da się skutecznie korygować temperaturę pokoju, która w dużej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych zimą dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Co więcej takie okiennice tworzą mocną zaporę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach zasłon, a ich czyszczenie jest wyjątkowo proste i trwa dosłownie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się również w kuchni, w pokoju dziecka czy w łazience.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]