Zabierz na wakacje wszystkie potrzebne rzeczy – zamontuj bagażnik bazowy

Zabierz na wakacje wszystkie potrzebne rzeczy – zamontuj bagażnik bazowy

Jeśli chcesz nabyć bagażnik dachowy, odwiedź ten adres

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne podczas urlopu sprzęty. Przeważnie nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć głównie o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność auta znacznie zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym przedmiotom ochronę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, bo ma aerodynamiczną budowę. Do jego założenia niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić później. Miejmy jednak na uwadze, aby wybór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz sam montaż powierzyć zawodowcom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem rowery, deski snowboardowe czy kajaki. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują zatem maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasz adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]