Wisiorki z ametystami

Wisiorki z ametystami

Chcesz zamówić ametysty? Odwiedź ten adres

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje na przykład w USA, Mozambiku, Kenii i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, a w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym połączeniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst to kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Jednak w tych sprawach najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.