W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety okienne dzień i noc?

W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety okienne dzień i noc?

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to również doskonały sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, sypialni lub pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednej barwie, ale różnych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Dobrze dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić spanie lub odpoczynek, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, chociażby podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się również w każde współczesne wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i szerokie spektrum kolorystyczne sprawiają, że wnętrze może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień noc sięgnij, jeśli chcesz uzyskać efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.