Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Dowiedz się, gdzie zamówić toczki do jazdy konnej, wejdź na horse-trade.pl

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, przez znaczną wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która obligatoryjnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej można nabyć 2 rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask jeździecki? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak dobrej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który ma atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami, a także być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja bądź pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask jeździecki nie należy też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]