Szukasz czegoś innego na okna? Polecamy shuttersy wewnętrzne

Szukasz czegoś innego na okna? Polecamy shuttersy wewnętrzne

Dowiedz się więcej o shuttersach.

Projektując aranżację pomieszczenia, z rzadka poświęca się dużo uwagi oknom. Najczęściej wybiera się szablonowe aranżacje, a więc zasłony i firanki, które czasem łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Charakterystyka okiennic wewnętrznych shutters

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych są ruchome i można ustawiać je pod różnymi kątami, zależnie od zachcianek lokatorów. Produkuje się je z polichlorku winylu (PCV), płyt MDF, a także z listw drewnianych. Shuttersy zakłada się głównie na oknach, jednakże równie dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w w Europie domach wykorzystuje się nadal okazjonalnie, ale każdy z nas zapewne widział je na ekranie telewizora czy w kinie, gdyż tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich czy Afryce Południowej.

Ozdobne okiennice typu shutters – regulacja ustawienia lameli bez stosowania linek

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko znakomicie wyglądają, lecz mają także pożyteczne funkcje. Dzięki nim można kontrolować użycie energii słonecznej: w gorące miesiące hamować nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zatrzymać ciepło na dłużej. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i nie ma przeważnie problemów, by zainstalować je na większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zamówienie, co sprawia, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezmiernie wytworny wygląd, w wyniku czego podwyższają wartość posesji. Należy również podkreślić, że kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez użycia sznurów, co posiadacze psotliwych psów i kotów oraz rodzice dzieci, które rozerwać wiszące linki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]