Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Chcesz zamówić sztylpy? Sprawdź https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy złotych. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czym się charakteryzują czapsy i sztylpy jeździeckie

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych materiałów. W sklepach przede wszystkim znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie warianty cechuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z zawężonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]