Świeczniki solne – aspekty zdrowotne ich wykorzystania

Świeczniki solne – aspekty zdrowotne ich wykorzystania

Więcej informacji o solnym świeczniku.

Lampy solne już od dziesięcioleci goszczą w naszych salonach lub sypialniach. Jednak czy jesteś przekonany, iż podobne właściwości mają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach oraz odcieniach oraz sprawdzają się świetnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – pochodzenie i charakterystyka

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta fenomenalna sól charakteryzuje się różowym kolorem, jaki dodaje świecznikom subtelności oraz ciepła. Każdy świecznik jest niepowtarzalny, czyli ma indywidualny charakter.

Zasada działania świecznika solnego

Świeczniki solne tworzą śliczny element dekoracyjny. Ich delikatne światło tworzy miłą atmosferę, bardzo dobrą do relaksu czy romantycznej kolacji. Jednak czy wiesz, iż poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony ujemne przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak pył, bakterie czy alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Właściwości zdrowotne świeczników solnych

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Zredukowanie stresu: subtelne światło świecznika solnego ma prawo pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: niektórzy wskazują także, iż jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane poprzez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w rozmaitych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka lub gabinet. Należałoby jednak pamiętać, by korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej posiadających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Nasz adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]