Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

Dowiedz się więcej o płynie antybakteryjnym do rąk

Na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni dłoni może znajdować się nawet do pięciu milionów bakterii. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach przenoszą się bakterie, pasożyty oraz wirusy wywołujące groźne schorzenia. Z tego powodu higiena rąk jest nieodzowna. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90 procent drobnoustrojów. Zwykle to zadowalający rezultat, jakkolwiek w wielu sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z o wiele skuteczniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest stosowane

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Często używane jest w instytucjach służby zdrowia – szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i żyjącymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przyrządzaniu potraw z mięsa (przede wszystkim z drobiu), jajek oraz mleka, gdyż te produkty spożywcze w stanie surowym często zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o związki likwidujące komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują również pod postacią płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, często posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]