Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

Zamów sok z kapusty kiszonej.

Artykuły fermentowane po latach zapomnienia znowu powróciły na polskie stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają również inne, przedtem mniej lubiane warzywa i owoce. Kiedy piszemy o zdrowotnych atutach fermentowanej żywności nie można zapomnieć też o napojach takich jak maślanka, kombucza albo wszelkiego rodzaju zakwasy i soki z kwaszonych jarzyn. Przede wszystkim te ostatnie są warte zainteresowania – pomagają w łatwy i szybki sposób dostarczyć naszemu organizmowi witaminy niezastąpione dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Jakie składniki zawiera sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający dużo substancji mających dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Najważniejszym elementem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za fermentację. Sok z kapusty, buraków bądź pozostałych kiszonek to też doskonałe źródło witamin. Godna uwagi jest w szczególności duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie pół szklanki tego napoju dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na obecność witaminy K i P, witamin z grupy B, a także znaczne stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonej kapusty – dlaczego warto go spożywać?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, z powodu obecności bakterii fermentacji mlekowej dobroczynnie oddziałuje na nasz układ odpornościowy oraz pracę układu pokarmowego. Co więcej nagromadzenie witamin polepsza funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy szkorbutu, cukrzycy i depresji, a także pomagają walczyć z przemęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny poza tym sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo niestrawność lub wrzody dwunastnicy. Stanowią one także ochronę w czasie terapii antybiotykami i wzmagają apetyt.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]