Rolety okienne – uniwersalna ozdoba każdego wnętrza

Rolety okienne – uniwersalna ozdoba każdego wnętrza

Rolety okienne, sufitowe lub ścienne pojawiają się w każdym sezonie wśród trendów na modnie i nowocześnie urządzone wnętrza. Atutem rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie oraz bogactwo kolorów i wzorów. Czy to rozwiązanie zda egzamin w dowolnym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety okienne – jak je dobrać do stylu mieszkania?

Dobrzy producenci posiadają w swojej ofercie kilka, a nawet więcej wariantów kolorystycznych różnych modeli rolet okiennych. Rolety dzień noc, mini i zebra są dostępne w szerokim wachlarzu barw.
Dobierz odcień podobny do Twojego pokoju lub postaw na barwę w kolorze przeciwnym do ścian, mebli i dodatków. Bezpieczna kolorystyka, która zawsze się sprawdzi, to szarość, beże, biel oraz czerń. Zwłaszcza szara barwa jest efektowna i elegancka, a jednocześnie powiększa i wspaniale rozświetla pomieszczenia.

Typowe wymiary rolet okiennych

Wymiary standardowych rolet okiennych mierzone są według proporcji szerokość x wysokość. Przedsiębiorstwa wytwarzające rolety proponują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu cm szerokości oraz od stu szesnastu do dwustu trzydziestu cm wysokości. Tego typu rolety będą pasować do ram okiennych o standardowych wymiarach.

Rolety okienne wykonywane na wymiar

Dla klientów, którzy pragną założenia rolet, ale mają okna w nietradycyjnym rozmiarze, idealnym wyborem są rolety okienne robione na wymiar. Jeżeli zatem sprzedawane w sklepach rolety nie pasują wielkością do Twoich ram okiennych, to alternatywnym rozwiązaniem jest roleta ścienna, sufitowa lub usługa nieodpłatnego zwężania rolet.