Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Chcesz nabyć biżuterię z cyrkoniami? Odwiedź tę stronę

W zdobnictwie twórcy niezwykle często wykorzystują przeróżne kamienie szlachetne. Poza niezaprzeczalnym nadaniem biżuterii niepowtarzalnego wyglądu, znacząco zwiększają wartość opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska grupa ludzi jest w stanie pozwolić sobie na klejnoty z prawdziwego zdarzenia w swoim zbiorze. Wymyślono naturalnie też alternatywy dla przeciętnego człowieka.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane kamienie jubilerskie, nie pojawiające się w naturalnej postaci w przyrodzie. Z powodu zbliżonych cech oraz wyglądu może z powodzeniem zastąpić diament. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale okazy składające się z niestandardowych minerałów mogą posiadać dowolne barwy, czy też nawet zmieniać je dzięki wpływowi światła. Ze względu na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Medycyna i bizuteria, czyli gdzie wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, mają one naturalnie też inne zastosowania. Wykorzystuje się je przykładowo w celach medycznych (jako przejściowe uzupełnienie zębów mlecznych), w przemyśle albo też do określania pH w wysokich temperaturach. Dawniej, przez posiadane właściwości wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak zaciekawieni jesteśmy najpopularniej występującą formą cyrkonii, czyli biżuterią, nabyć ją można na przykład przez internet.