Pluszaki dla noworodków i niemowląt – jakie wybrać?

Pluszaki dla noworodków i niemowląt – jakie wybrać?

Maluchom już od pierwszych sekund życia towarzyszą różnego rodzaju zabawki. Naturalnie najukochańsze są przede wszystkim te, do których brzdąc może się przytulić i z którymi najczęściej tworzy mocną emocjonalną więź. O tym, jak trwała jest więź malucha z zabawką, świadczy fakt, iż prawie każdy z nas pamięta swoją ulubioną lalkę czy misia z dzieciństwa, a być może w dalszym ciągu posiada je w ramach pamiątki.

Czym muszą charakteryzować się maskotki dla noworodków oraz niemowląt?

Niemowlęta i noworodki nie potrafią jeszcze bawić się zabawkami. Nieraz podarowane z okazji narodzin maluszków lalki oraz misie przez wiele tygodni stanowią jedynie część dekoracji pokoju dziecka. Nie oznacza to natomiast, że maluch nie ma na co dzień z nimi styczności – przecież od razu wzbudzają one jego zainteresowanie. Maluch zasypia obok nich w łóżeczku i wyciąga do nich rączki podczas zabaw z mamą. Skutkiem tego, zabawki dla kilkumiesięcznych maluchów winny cechować się najwyższym poziomem bezpieczeństwa.

Przytulanki i lalki dla niemowląt nie mogą mieć twardych elementów, zwłaszcza tych malutkich (m.in. oczek bądź guziczków), które szybko mogłyby się odczepić i które maluch mógłby wsadzić do ust i przełknąć. Mając na uwadze zdrowie dziecka należy nabywać zabawki, które wykonane są z surowców nie wywołujących alergii oraz oraz tych, które nie były recyklingowane. Przed zakupem bezwzględnie wypada upewnić się, czy zabawka spełnia stosowne standardy bezpieczeństwa (symbol CE), jak również czy jest przystosowana dla niemowląt i noworodków. Takie akcesoria i pluszaki dla dzieci mają oznaczenie 0+.

Zabawki dla niemowląt a sensoryka

Początkowe miesiące życia dziecka są szczególnie ważne dla jego właściwego rozwoju. To czas, w którym dziecko poznaje kolory, ćwiczy trzymanie i upuszczanie rozmaitych przedmiotów, a także kształtuje swój zmysł dotyku oraz słuchu. By pobudzać rozwój sensoryczny dzieci, zabawki dla niemowląt zwykle cechują się intensywną kolorystyką i mają odstające elementy, które bez trudu złapią drobne dłonie dziecka albo które wydają przyjemne dla ucha brzmienia (np. szeleszczą). Interesujące są również pluszaki, które kształtują zmysł dotyku malucha – mogą być wytworzone z tkanin o przeróżnej teksturze lub mają detale o przeróżnym stopniu miękkości.

Noworodek z pluszowym króliczkiem Galerii Bukowski
Noworodek z pluszowym króliczkiem Galerii Bukowski

Pluszaki dla noworodków oraz niemowląt w sklepie Galeria Bukowski

Oryginalne zabawki dla niemowląt i noworodków oferuje Galeria Bukowski, producent ręcznie szytych misiów oraz innych pluszaków dla maluchów w dowolnym wieku. W ofercie dla najmłodszych dostępnych jest kilka rodzajów indywidualnie zaprojektowanych zabawek, które na pewno polubi każdy maluch. W sklepie można kupić między innymi maskotki z kolekcji The Patchwork Family i The Happy Family, które budzą zaciekawienie maluchów swoimi nieprzeciętnymi barwami, a także wydające bardzo łagodne dźwięki pluszowe grzechotki, miękkie w dotyku i przystosowane do dłoni kilkumiesięcznych dzieci. Praktyczne na co dzień są kocyki-przytulanki, na których można położyć niemowlę w trakcie zabawy. Posiadają one sterczące elementy aktywizujące ciekawość najmłodszych i przystrojone są łebkami różnorodnych zwierzaków, więc mogą także służyć w roli przytulanek (tzw. comfort blanket).

Niepowtarzalną kolekcją zabawek są pluszaki z serii Ziggy, czyli misie upodobnione na inne zwierzaki. Dzięki nim rodzice spędzą nieprzebrane ilości godzin na pełnej śmiechu zabawie z dzieckiem, np. pokazując mu, jak miś przekształca się w paru ruchach w kompletnie inną przytulankę. Odrębna kategorię w sklepie są natomiast misie idealne na podarek z okazji narodzin, chrztu lub celebrowania pierwszych urodzin malucha.

Wszystkie zabawki i pluszaki dostępne w sklepie Galeria Bukowski są zgodne z surowymi normami bezpieczeństwa, a ich utrzymanie w czystości jest niezmiernie łatwe – wolno prać je ręcznie oraz w pralce. Pluszaki z haftowanymi oczkami są bezpieczne do zabawy już od pierwszych chwil życia.