Oczyszczanie powietrza w domu – to możliwe!

Oczyszczanie powietrza w domu – to możliwe!

Problem złej jakości powietrza dręczy nawet rezydentów niewielkich miejscowości. Powietrze w w kraju nad Wisłą jest jednym z bardziej zanieczyszczonych w całej tej części. Trwający przez lata brak rozporządzeń dotyczących instalacji grzewczych, a także grzywien za palenie w kominkach szkodliwych surowców, jak m.in. produkty z plastiku czy gumy, spowodowały ogromne zapylenie powietrza. Wpływa to negatywnie na zdrowie obywateli. Czy można wobec tego zadbać samemu o oczyszczanie powietrza?

Atuty stosowania urządzeń do oczyszczania powietrza

Sprawa oczyszczania powietrza to zagadnienie, które państwa wysoko uprzemysłowione powinny szybko rozwiązać, jeżeli zależy im na dobrym stanie zdrowia ich obywateli. Będzie to zapewne trudny oraz wieloletni proces. Miast jednak wyczekiwać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można już teraz na własną rękę zadbać o jego oczyszczenie. Dzięki pokojowym oczyszczaczom powietrza w kilkanaście minut można skutecznie pozbyć się drobinek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM2,5 i PM10), a także większości mikroorganizmów i wirusów, powodujących częstokroć poważne problemy zdrowotne. Zalety używania sprzętu do oczyszczania powietrza cenią sobie w szczególności osoby chorujące na alergię czy astmę, ale i ludzie zdrowi błyskawicznie zauważą dobroczynny wpływ czystego powietrza.

Urządzenia do oczyszczania powietrza – które wybrać?

Mieszkańcy mocno rozwiniętych terenów czy też zamieszkujący w pobliżu autostrad powinni postawić na oczyszczacze, które efektywnie dadzą sobie radę z dużą zawartością pyłu w powietrzu. Idzie tutaj głównie o wyłapanie cząsteczek pyłów zawieszonych, znanych jako PM10 i PM2.5. W procesie oczyszczania powietrza urządzenie powinno też pozbyć się z niego nie tylko zalążków grzybów, wirusów i mikroorganizmów, ale również niebezpiecznego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszych mieszkaniach w mniejszym lub większym stężeniu. Zamawiając urządzenie do oczyszczania powietrza, warto zwrócić uwagę czy ma ono liczące się certyfikaty.