Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Szukasz lamp solnych? Odwiedź tę stronę.

Drobne ozdoby z kamienia i minerałów od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnych wypraw po Europie, a czasami nabywamy tak po prostu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest wnętrze. Sporadycznie jednakże są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą jako zwyczajne dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże zrobić przedmioty stosowane na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są sprzedawane w 3 kolorach

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód dopasujemy je do wystroju domu, bowiem są dostępne w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest niepowtarzalna niczym linie papilarne, dlatego że nie ma brył solnych o takich samych kształtach oraz strukturze krystalizacji. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rzemieślnicy parający się wytwarzaniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo sześcianu czy też piramidy.

Lampa solna – przy niej łatwiej się odstresujesz

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, czyli wyzwalania anionów, które równoważą te wytwarzane przez otaczające nas urządzenia elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. osobom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki dają tego typu lampy, jest łagodny i uspokajający, stąd rekomenduje się kupienie ich ludziom, którym dokucza brak snu lub stres, gdyż z ich pomocą można skuteczniej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniki na drobiazgi i prześliczne świeczniki, a większe bloki z soli stosuje się w gastronomii oraz dekoracji mieszkań.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]