Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich stan źle wpływają m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – słońce, silny wiatr lub ekstremalne temperatury. Jednakowo niebezpieczna bywa stylizacja przy pomocy prostownicy bądź suszarki, korzystanie z niewłaściwych kosmetyków, spanie z wilgotnymi włosami czy też farbowanie. To sprawia, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są znaczne, możemy do tego zastosować odżywkę. Nierzadko jednakże ten kosmetyk okazuje się niewystarczający.

Odżywki a naturalne maski do włosów

Maski nawilżające do włosów regenerują znacznie intensywniej aniżeli typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej też zabezpieczają włosy. Styliści nierzadko nazywają je „posiłkiem” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które umożliwiają odbudowę nawet najbardziej wyniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą nakładania – trzeba je trzymać na włosach dłużej. Żeby dotarły w głąb włosów i skóry, należy je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich silne działanie, najodpowiedniej używać ich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej substancji wpływających na polepszenie kondycji włosów. W zależności od przeznaczenia danego kosmetyku, pojedyncze komponenty mogą być skompilowane tak, żeby ochraniać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniami UV) lub by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak różnego rodzaju olejki, silikony czy keratyna. Naturalne maski do włosów mają w sobie oprócz tego ekstrakty roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]