Naszyjniki z kamieniami – noszone od wieków

Naszyjniki z kamieniami – noszone od wieków

Sprawdź, gdzie nabyć naszyjniki z kamieniami

Są wśród nich naturalne minerały oraz ich syntetyczne odpowiedniki. Mogą przybierać najróżniejsze barwy – od czerni, przez róż, aż po błękit. Jedne powinniśmy nosić do eleganckich kreacji, inne doskonale będą wyglądały codziennie. Naszyjniki z kamieniami od stuleci cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem – zmieniają się czasy i trendy, ale wciąż je chętnie zakładamy, zaś wiele z nich jest ważnymi rodzinnymi pamiątkami. Powinniśmy zatem napisać kilka zdań na temat tego, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak potem o nie dbać, by wytrzymały wiele lat.

Typy naszyjników z kamieniami

Różnorodność minerałów stosowanych do wyrobu naszyjników jest wielka – obok kryształów, szafiru czy bursztynu, znajdziemy wśród nich także minerały wytwarzane przez człowieka. Najpopularniejsze to niewątpliwie cyrkonie a także kryształki Swarovskiego, które są dość tanie, a przy tym naszyjniki z kamieniami sztucznymi doskonale prezentują się przy strojach zarówno codziennych, jak i wieczorowych.

Jak troszczyć się o naszyjniki z kamieniami?

Kamienie szlachetne są zwykle naprawdę wrażliwe na uszkodzenia – przy nieodpowiednim używaniu niełatwo zatem je zepsuć. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim – zdejmując je za każdym razem, gdy zachodzi ryzyko ich uszkodzenia – podczas kąpieli, przy porządkach lub pracach ręcznych. Unikajmy też noszenia dwóch naszyjników z kamieniami na raz – mogą się uderzały i tym samym rysować.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]