Najważniejsze cechy anteny telewizyjnej

Najważniejsze cechy anteny telewizyjnej

Kup antenę telewizyjną na https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W przeważającej większości domostw znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się bezużytecznym gadżetem, należy zainwestować też w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie wyjątkowo duży. W sprzedaży dostępne są anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, siatkowe i pokojowe anteny DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne teraz w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie prostotą instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, charakteryzują się też niezwykłą odpornością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dzięki temu pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej wyborze?

Szeroka oferta anten tego typu sprawiła, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy kupić. Warto wiedzieć, że pod uwagę powinno się brać szereg czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]