Mocne strony rolet podgumowanych

Mocne strony rolet podgumowanych

W najupalniejsze miesiące w roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Odpowiedzią na ten problem jest roleta podgumowana. W upalne lato czy słoneczną wiosnę przed wyjściem z domu zasłoń okna roletą podgumowaną i jak wrócisz raduj się chłodnym, nienagrzanym pomieszczeniem, stworzonym do wypoczynku. Taki rodzaj rolety w pełni nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak działają rolety podgumowane? W których wnętrzach sprawdzą się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Plusy rolet podgumowanych

Największym atutem rolet podgumowanych jest fakt, iż powodują one stuprocentowe zaciemnienie pomieszczenia. Odpowiednia warstwa gumy na rolecie nie dopuszcza światła do pokoju, z tego powodu wnętrze się nie rozgrzewa. Szczególnie latem zachowanie w pokojach przyjemnej temperatury jest kłopotliwe. Jeżeli nie masz klimatyzacji, to kup ten model rolety. Rolety podgumowane często są montowane we wnętrzach, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale także w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Brak przeciwwskazań, by były dekoracją Twojej sypialni albo salonu.

Jaką roletę podgumowaną wybrać?

Rolety podgumowane zwykle dostępne są w wersji produktu 100% zaciemnienia. Jeśli poszukujesz przesłony do słonecznego albo mocno przeszklonego pomieszczenia, to ten rodzaj spisze się doskonale. Także pokoje, w których potrzebujesz prywatności lub całkowitego zaciemnienia, takie jak gabinet, sypialna czy salon, to świetne pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do innych elementów wnętrza lub wybierz barwę w zupełnym kontraście do reszty. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem wnętrza, jednak wszystko zależy od Twojej kreatywności i koncepcji ich aranżacji.