Męska koszulka polo – odrobina historii

Męska koszulka polo – odrobina historii

Polacy zaczynają coraz bardziej zwracać uwagę na swoją garderobę. Lubią eksperymentować szczególnie z wygodnymi koszulkami polo. Co decyduje o popycie na męskie koszulki polo?

Męskie koszulki polo – zaprojektowane do grania w tenisa

Męska koszulka polo to przykład ubioru sportowego, który wchłonęła współczesna moda. Uszyta z delikatnej bawełny, ma krótkie rękawy, kołnierz oraz 3 guziczki. Męskie koszulki polo powstały ze szczególnej potrzeby. Rzadko kto wie, że zostały zaprojektowane do grania w tenisa w okresie 20-lecia międzywojennego. Ówcześnie podczas rozgrywek tenisowych używano usztywnianych koszul z długim rękawem. Głównym założeniem męskiej koszulki polo miała być większa praktyczność. Okazała się świetnym elementem ubioru, a wielbiciele tenisa uznali koszulkę polo za oficjalny strój na boiskach.

Męskie koszulki polo – wyszły poza boiska i treningi

W dzisiejszych czasach męska koszulka polo znalazła się w garderobie nowoczesnego Polaka i wyszła poza korty. Tego typu strój jest doskonały na wyjście ze znajomymi – pasuje do mnóstwa casualowych stylizacji. Można go ubrać nawet do pracy, a wyjątkowo funkcjonalny materiał zagwarantuje, że nic nie będzie krępować naszych ruchów. O jego dużej popularności decyduje przede wszystkim korzystna cena, dopasowanie do każdego typu sylwetki i miękki materiał. Jeśli chcemy wyszukać rozmaite kolory i fasony koszulek – warto zajrzeć do sklepów internetowych. Sprzedawane tam produkty możemy otrzymać bez opuszczania domu. Możemy również trafić na korzystne promocje.